Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

KONZERVACE VAŠÍ KOSMETIKY

Blažena
pokročilý

KONZERVACE VAŠÍ KOSMETIKY

Příspěvekod Blažena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Založila jsem nové téma, protože si myslím, že diskuse na toto téma mnohým pomůže při odtranění potíží a zachrání vaši \"drahocenou kosmetiku\" a potažmo i peněženku.

Zpočátku jsem neměla přístup k produktům, jako je NATICIDE, COSGARD http://www.ekokoza.cz/eshop/Vyroba-myde ... -vitaminy/
a proto jsem konzervovala pomocí esenciálních olejů, koloidního roztoku stříbra a vit E.

Základ je samozřejmě hygiena, ale tuky žluknou, hyrosoly a maceráty kvasí.... (příroda je mocnější, než naše touhy :( )
Většina mých výtvorů se skládá ze dvou společně emulgovaných základů - tuků a vody.
1/ tuky konzervuji vit E,A (brání jejich žluknutí a u mnohých tuků, nebo jejich macerátů výrazně prodlouží jejich trvanlivost)
2/ část vodního základu - asi 3% nahrazuji kolidním stříbrem (myslím, že bych ani nemusela při použití NATICIDE nebo COSGARD, ale je to sichr i rituál :) ), ostatně vodní složky konzervujte vždy až pod teplotou 40°C a to i v případě, že emulgujete, vodní složka se zakonzervuje i v emulzi
3/ samozřejmě přidáním esenciálních olejíčků trvanlivost jen prodloužíte (levandule, rozmarýn, teetree, šalvěj, tymián, apod.)http://www.ekokoza.cz/eshop/Vyroba-mydel-a-kosmetiky/Vune-parfemy-esencialni-oleje/
Vždy zakonzervujte obě složky!. Tuk v krému, který vám nezežlukne může zkazit vodní základ, který se vám zkazí a platí to samozřejmě i obráceně.

Eva
člen

Re: KONZERVACE VAŠÍ KOSMETIKY

Příspěvekod Eva » pát 20. úno 2015 9:20:01

dobrý den paní Blaženo,
děkuji za užasné stránky, rady a produkty.
mám dotaz, když si budu chtít udělat čistou kyselinu hyaluronovou.. čím bych jí měla konzervovat,aby vydržela? asi by odpovídal bod č. 2 a voda by tedy měla byt na 40stupnů?
děkuji za odpověď, možná Vám přijde má otázka absurdí ale jsem začátečník a tak čerpám informace abych si mohla doma něco začít vyrábět:o)) děkuji Eva

Blažena1
pokročilý

Příspěvekod Blažena1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Dobrý večer Evo,
předně jsem stejně tak diskutující, jako každý jiný, takže chválit stránky a produkty musíš paní Martě, ne mě :-)

K Tvé otázce:
kyselina hyaluronová je výborný \"hydratační\" prostředek, co se týká bariéry na kůži, její hlavní úlohou, alespoň podle zdrojů z internetu, je vytvoření ochranné vrstvičky na pokožce - a ta má za úkol udržet již obsaženou vlhkost v pokožce.
Její molekula je tak velká, že sama o sobě nedokáže proniknout skrz kůži, a proto já osobně KH používám jen tam, kde chci chránit již hydratovanou kůži, ale do krémů, od kterých čekám přímé zvlhčení používám spíše aloe vera extrakt, nebo ureu.
To jen abys nebyla zklamaná
Doporučený postup je:
použít na očištěnou pleť tonikum (rozuměj \"voda\" v jakékoli podobě = výluh, hydrolát, pl. voda)
na vlhkou!!! pleť nanést krém, jemně vmasírovat, pokud máš pocit, že by pokožka chtěla ještě víc, znovu navlhči a použij ještě trochu krému - při takovém postupu dodáš do pleti vlhkost a pokud máš v krému KH, pak tam tu vlhkost \"uzamkne\" - to umí!
jestli ale použiješ takový krém s KH na pleť suchou, nenavlhčenou, pak není co \"uzavírat\", voda v pokožce není a kyselina hyaluronová ji tam nedopraví :-(, pleť zůstane dehydrovaná

Konzervovat musíš, vše v čem je voda, dříve, nebo později, začne kvasit
používám COSGARD
na 50 ml - 10 kapek
na 100 ml - 20 kapek
pokud by ses rozhodla použít koloidní stříbro, pak v poměru 1:9 s destilovanou vodou a už nekonzervuj
Ani u jedné z variant nesmí teplota překročit 40°C!!!!
A hygiena a uchování v lednici je samozřejmost
Bláža

Eva
člen

Příspěvekod Eva » pát 20. úno 2015 9:20:01

dobrý večer, paní Blaženo
mnohokrát děkuji za Vaše doporočení....
chtěla jsem to vyrobit nejdříve jako serum, která se prodavají.. a když čtu Vaše řádky. přemýšlím tedy o tom, že samotné serum jako podklad pod krém je to tedy skoro bez účinku pokud to spravne chapu co píšete?

Mám ještě dotaz mohla byste prosím vymyslet něco na rozšířené póry?:o)Vyčistit jejich obsah, minimalizovat a event. stáhnout.
mockrát děkuji !!!!! Eva

Zpět na