Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

JAK SE "OMLADIT" - OD ZÁKLADU

Blažena
pokročilý

JAK SE "OMLADIT" - OD ZÁKLADU

Příspěvekod Blažena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Kosmetika je pomocník a pěstitel - ne kouzelník!
Je nesmysl si myslet, že s pomocí krémů, emulzí a olejů vrátíte čas, a jen s jejich pomocí ho ani moc nezbrzdíte :( .

To, jak vypadáte je:
80% genetika
15% jak se živíte
5% jak se krášlíte
(znalci nechť prosím neberou ta procenta za závazná - to je jen můj odhad)

Začněte o sebe pečovat zgruntu. Můj recept je následující:
Ráno začněte půllitrem vlažné vody s vymačkaným citronem - nakopne vás to, rozjede metabolismus, odkyseluje organismus.
O tom, jak se máte stravovat, se fakt rozepisovat nechci....to je na každém z nás.
Denně vypiju 2 \"koktejly\" - 1 lžička chlorely (detoxikuje)+1 lžička zeleného ječmene (odkyseluje, čistí)+1 lžička hydrolyzovaného kolagenu (klouby, šlachy, kůže, vlasy, nehty - pozor, zabudovává se dobře do organismu, je to čistá bílkovina, má energetickou hodnotu a při omezeném pohybu můžete přibírat - u mě přes zimu 1,5 kg, ale teď se dáme zase dohromady k kámošem kolem a spravíme to!)
O tom, že je potřeba se hýbat, se taky nebudu rozepisovat - to je taky vaše volba.
No a teď už přichází na řadu to zkrášlování - a když už chci být čistá a pomazaná, tak si volím tu přírodní cestu. Vyrobit si svou vlastní kosmetiku, není vůbec těžké, díky surovinám v eshopu ani nedostupné, je to zábava, budete na své výtvory pyšní, časem budete na složení klást vyšší a vyšší nároky a začnete vytvářet \"exkluzivní\" přípravky. Budete chtít jen svoje vlastní krémy, přijdete na to, že krém s koenzymem Q10 (v takové koncentraci, aby byl účinný), musí mít nutně žlutou barvu, protože koenzym je prostě žlutý a krém vám zabarví.
Nepotřebujete být chemikem, stačí vědět, co od své kosmetiky požadujete, potřebné suroviny se už bohudík dají sehnat.
Kombinujte, vymýšlejte, buďte při výrobě poctiví.....možná budete mít štěstí a uděláte díru do světa......

A na závěr jen jednu poznámku: Pokud na sebe zozetřete pár kapek nerafinovaného oleje, samozřejmě vhodného pro váš typ pleti, uděláte své pleti větší službu, než koupeným \"umělým\" krémem.

A jak na to jdete vy?

Vladimíra
začátečník

Re: JAK SE "OMLADIT" - OD ZÁKLADU

Příspěvekod Vladimíra » pát 20. úno 2015 9:20:01

paní Blaženo, dočetla jsem teď Váš příspěvek jak \"se omladit\" a úplně ve všem s Vámi souhlasím :).
To, že je nutné se nepřežírat a ještě nutnější je se hýbat, je prastará pravda a jedině to funguje :). Jenomže svět chce být klamán a díky masivním reklamám na \"fantastické\" výrobky všeho druhu lidi rádi podlehnou. Přece na \"tom\" musí být něco pravdy, si všichni říkáme.....
Já si ráno dávám vlastnoručně vyrobený elixír -ligér z černého bezu :), projedu se na koni, přečtu si dobrou knížku a udržuji přátelství s pár lidmi + rodinka :-)).
To vše mě nabíjí ke spokojenosti.
Teď mne zaujaly Vaše výrobky a návody na kosmetiku, objednala jsem si nějaké ingredience a pokusím se něco vytvořit. Už jenom obdarovat přátele - to mě láká :).
Moc Vás zdravím,
Vlaďka.

Zpět na