Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Levandulový krém na všechno

Blažena
pokročilý

Levandulový krém na všechno

Příspěvekod Blažena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Vše začalo telefonátem jedné milé paní, která si netroufla sama na výrobu krému na nohy s levandulí.
No a protože všechno co tvořím, nejdříve testuji na sobě, první dávka skončila u nás doma v koupelně, druhá u té milé paní, další potom rozdělená do menších kelímků, coby vzorky pro mé známé....pak se pár dnů nic nedělo.........dnes jsem vyráběla svou nejobjemněší várku krému ve svém alchymidění - celý jeden kilogram ("pořádná mistička" :D )
Někomu vyhovuje na těžké nohy, jinému jako tělový krém, prý krásně zklidní spálenou pokožku od sluníčka a jsou po něm příjemně vláčné ruce......
dostal jméno:
\"Krém na všechno\"

Myslím, že by se mohl hodit i někomu z vás a jeho příprava není nijak složitá, tady tedy máte recept na 200 gr kelímek.
Užijte si ho :)

Olejová fáze:
avokádový olej 30 gr
bambucké máslo 30 gr
emulgační vosk č.3 14 gr
Společně zahřát ve vodní lázni na 65°C (emulgační vosk se musí zcela rozpustit v olejích)

Vodní fáze:
Aloe vera extrakt 48 gr
destilovaná voda 60 gr + xanthanová guma 0,8 gr (vytvořit gel)
glycerin 4 gr
Z vody a xanthanu vytvořit gel, pak s aloe vera a glycerinem smíchat dohromady a v jiné misce a zahřát ve vodní lázni také na 65°C
Obě fáze by měly mít stejnou teplotu, v tuto chvíli začnete pomalu vlévat vodní složky do olejů za stálého míchání metličkou, složky se spojí a vznikne emulze. Po zhruba 3 minutách vložit krém do studené vodní lázně a stále míchat - tím se krém rychleji ochlazuje.
Do vlažného krému, musí mít teplotu pod 40°C, začnete přidávat:

Dodatky (po zchladnutí):
cosgard 1,2 gr
urea 6 gr rozpustit ve 4 gr destilované vody (přikapávat pomalu do krému)
EO levandule 2 gr (uklidňuje a hojí)

je možno zaměnit za:
1,5 gr EO máta citronová - chladí a osvěžuje
0,5 gr EO skořice - zahřívá

tip: dáte-li jen 0,5 gr xanthanové gumy, potom bude krém trochu
řidší a můžete si ho dát do lahvičky s dávkovací pumpičkou (moc prima vychytávka ;) )

Pája
člen

Re: Levandulový krém na všechno

Příspěvekod Pája » pát 20. úno 2015 9:20:01

Recept opět vypadá úžasně ;)
Zapisuji do své "kuchařky" a určitě vyzkouším.. :)
Díky :)

Blažena
pokročilý

Příspěvekod Blažena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Pájo, vloudila se chybička, recept je už opravený, tak si ho ve své "kuchařce" přepiš.
Glycerin je samozřejmě součástí fáze vodní a ne olejové!

Pája
člen

Příspěvekod Pája » pát 20. úno 2015 9:20:01

..opravím..;) Děkuji. :)

Jirka
člen

Příspěvekod Jirka » pát 20. úno 2015 9:20:01

Tak mám za sebou druhý - krém na všechno. Myslím že se mi to tentokrát povedlo, super konzistence, úplně bílý, hutný - super. Bohužel nejde přiložit fotografie.
J.

Ekokoza1
člen

Příspěvekod Ekokoza1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

to je škoda, fotka jde do diskuze přidat jen když se jedná o nově založené téma, o první příspěvek. Uvažuji už delší dobu o založení fotogalerie, co by jste říkali možnosti fotogalerie, kam by jste mohli dávat fotky svých výrobků + s nějakým popiskem, třeby by to mohlo fungovat jako inspirace pro ostatní. Stává se nám docela často, že nám hezké fotky přijdou a je škoda, že zapadnou. Co na to říkáte? Je to tedy příspěvek trochu mimo téma:-)

Jirka
člen

Příspěvekod Jirka » pát 20. úno 2015 9:20:01

Pokud se k tomu tedy mohu vyjádřit, tak si myslím, ze galerie jako takový je skvělý nápad. Také by bylo super, kdyby bylo forum trochu více multifunkční, chci říct, možnost přihlášení uživatelů (aby přispívající, který je zaregistrovaný nemusel vždy zadávat veškeré údaje jako jméno, email a captchu). Pokud byste o tom někdy uvažovali velmi dobré řešení nabízí phpBB forum, jedná se skvělé forum, které je nejrozšířenější a hlavně je to opensource (zdarma). Stačí nainstalovat na subdoménu (př. forum.ekokoza.cz). Nabízí úžasné možnosti vč. vlastní grafiky a vkládání fotek. Pokud byste měli zájem o nějaké další info nebo realizaci, velice rád Vám pomůžu (mám s weby, online galeriemi, eshopy a podobnými projekty bohaté zkušenosti) :) Klidně dejte vědět: jirik.vrana@gmail.com

Ekokoza1
člen

Příspěvekod Ekokoza1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Děkujeme moc a určitě se ozveme!

Eva1
začátečník

Příspěvekod Eva1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Dobrý den, zkoušela jsem výrobu hydratačního krému a zjistila jsem že se mi z kůže drolí... měla jsem vyčištěný obličej. takže v tom problém nebyl. Složení bylo 60% levandulového hydrolátu
Meruňkový olej
Jojobový olej
Emulgátor za studena
Koenzym Q10
Kofein
Tokoferol (v.E)
Glycerin
Konzervan Kemaben

Nevím jestli sem to už moc nepřekombinovala. :-) Budu ráda když mi někdo poradí proč se drolí a co by se dalo udělat aby to tak nebylo. Děkuji moc za odpověď.

Libor
začátečník

Příspěvekod Libor » pát 20. úno 2015 9:20:01

Hezký den, mám dotaz, jestli je nutné po rozpuštění emulgátoru míchat fáze při tak \"vysoké\" teplotě. Přijde mi, že se při ní ničí látky obsažené v ZSL olejích v olejové fázi. Napadlo mě, jestli by nešlo roztavit emulgátor v malém množství oleje a poté doplnit zbylými dražším a držet na nějakých šetrných 40°C. S krémy začínám (pro sestru a pár kamarádek :-D), tak jsem zkusil koupit pro krémy v/o emulgátor Olivem 900 a k zhutnění cetylalkohol. Pokud to nikdo ještě nezkoušel, tak pak bych to někdy zkusil a napsal sem, jak to dopadlo. Díky moc a krásné prosluněné léto :-)

Zpět na