Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Vypinaci serum na pleť

Eva
člen

Vypinaci serum na pleť

Příspěvekod Eva » pát 20. úno 2015 9:20:01

dobrý večer,
paní Blaženo mám na Vás prosbičku o rady:
mam hluboké vrásky na čele, zkoušela sem i botox ale efekt zmizel, jak přišel :( (ač jsem odpurce takovýchto preparatu,uz sem z toho byla docela zoufala a tak sem chtela vyzkouset. )
bylo by možné vyrobit nějaké podkladové serum před nočním a denním krémem?
myslim smíchat treba kys. hyalurovonovou s arabskou gumou pisete,ze ma liftingovy ucinek. urea zase zajišťuje hydrataci.eventuelne pridat nejaky olej napři. kokosovy (ktery by mel byt nejlepsi na hluboke vrasky, nekde sem se docetla) nebo jeste kolagen a konzervovat Cosgardem, aby se to nemuselo uchovavat v ledničce? no asi sem to namichala jak kocicka s pejskem dort, protoze o vyrobe toho zatim moc nevim, jake jsou zasady, co musi byt s cim smichane a co se s cim nesmi michat 8O

mnohokrát děkuji za rady a přeji příjemné dny :) Eva

Blažena1
pokročilý

Re: Vypinaci serum na pleť

Příspěvekod Blažena1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Ahoj Evi
co se týká čehokoli, co se aplikuje zvenčí na kůži, zvlášť pokud se jedná o hluboké mimické vrásky, pak musím bohužel napsat jen jediné - nic nefunguje, nauč se takové vrásky nosit s grácíí
botox působí tak, že svaly , které to krčení kůže způsobují, jsou načas ochromeny, a \"kůži nekrčí\", ale jen dočasně
pak bys musela jeho aplikaci opakovat :-(

co se týká podkladového séra, něco stimulujícího a výživného, to ano, dokonce si myslím, že dobře živená a hydratovaná kůže může lépe odolávat dalšímu poškozování, ale již vzniklé škody tím nenapravíš

jako sérum by sis mohla vyrobit vitamínovou bombu na kůži:
8 gr caprylis (výborně vpraví účinné látky do kůže)
3 gr OLIVEM 1000 (emulgátor)
olejovou fázi zahřej ve vodní lázni, aby se OLIVEM rozpustil
+
28 gr měsíčkového hydrolátu (pokud nemáš, použij jiný vhodný hydrolát, nebo dest. vodu)
vodní fázi zahřej na stejnou teplotu

při teplotě cca 65°C vlévej vodu do oleje a míchej, tvoříš emulzi
do zchladlé emulze (pod 40°C) přidej
+
1 gr vit A (vitamín mládí)
1 gr vit E (antioxidant + stimulant pro pokožku)
3 gr tekuté hedvábí (protein, který úžasně zvláčňuje, změkčuje a hydratuje)
1,5 gr stabilizovaného vit C - rozpuštěného v 1 ml vlažné vody (skvělý hlavně pro unavenou a povadlou pleť - nenahraditelný pro pleť kuřaček)
0,5 gr CALCIUM 2 - rozpuštěného v 1 ml vlažné vody (vypíná pokožku, jako málo co)
0,5 gr COSGARD - konzervant
kyselinou mléčnou (přikapat, promíchat, ev. opakovat - měřit pomocí lakmusového papírku)[b] upravit Ph séra na 5,5 - 6![/b]

pro \"ovonění\" můžeš vkápnout 3 kapky EO mrkev semeno, nebo geránium, nebo helichrysum, nebo cist ladanový, nebo palmorůžový - samozřejmě jen nenavoní, ale jsou velmi vhodné k regeneraci zralé pleti

nanášej pod pleťový krém na riziková místa (čelo, okolí očí, rtů.....), nechej nejdřív dobře vstřebat
můžeš samozřejmě používat i jako vynikající lehký vitaminový pleťový krém, ale počítej s vyššími náklady (samozřejmě budeš mít větší spotřebu)
Bláža

Eva
člen

dobrý večer paní Blážo,
mockrát díky za postup výroby a rady... již sem objednala ingredience....teším se na výrobu a ještě vice na účinky :o)
jen ty esencialni oleje mrkev semeno atd.. sem nikde v e-shopu nenašla.. je tedy možné místo toho použít pár kapek šípkového oleje, který obsahuje vitamin A?nebo lepší koupit v lekárně tento vitamin?
děkuji Eva

Blažena1
pokročilý

Evi, šípkovým olejem vitamín A nenahradíš, pokud má být v séru v potřebné koncentraci, navíc přidáním oleje krém \"zhutníš\"
Zkus lékárnu, ale musíš požadovat vitamín A, ne betakaroten!!!!!
vsadila bych se, že je v nabídce, ale ani já jsem nenašla :-(, takže budeš muset pátrat, pokud ho tam budeš chtít mít (no, já bych teda chtěla)

co se týká olejíčků, v nabídce je palmorůžový a růžové dřevo, pak určitě můžeš použít modrý heřmánek, a koneckonců i levanduli, ale na tu pozor, dost dlouho voní a ráda přeráží jiné vůně - pokud se rozhodneš pro výrobu séra-krému bez kombinace s jiným krémem, pak určitě ano, ale pokud bys použila jako sérum samostatně a překrývala jiným krémem, pak by ti to nemuselo v konečném důsledku \"vonět\"

ono to u mě s olejíčky bude asi těžké, když se \"rozvášním\", tak je do příspěvku sázím jeden za druhým, ani si neuvědomuji, že někdy se zmiňuji o EO, které jsou pro mnohé velkým neznámem. Kdo má pro EO stejnou slabost, jako já, jistě pochopí.
Ono, když jich máš doma kolem 70 druhů, to se potom snadno doporučuje :-)
Bláža

ZuzkaC
člen

Příspěvekod ZuzkaC » pát 20. úno 2015 9:20:01

Esenciální olej ze semen mrkve koupíte, jen ne tady, zkuste trochu hledat :-) Nechci tu uvádět odkaz na jiný e-shop.A stejně jako palmorůžový EO ted moc nevoní, mně teda palmorůže přímo smrdí, ale to se dá \"přebít\" třeba právě tou levandulí.

Karla-mydlenka
člen

Příspěvekod Karla-mydlenka » pát 20. úno 2015 9:20:01

tak jedna otázka na ekokozu - nutně potřebujeme esenciální olej ze semen mrkve, abychom vypadali jako mladice, zařadíte nám ho? Nechci nakupovat nikde jinde.

Eva
člen

paní Blážo,
mockrát díky za další rady...:o) napíšu až něco vyrobím ..:o) moc se na to těším.
co je mi na tom nejvíce sympatické, že člověk zná složení svého krému ! a take velký dík a obdiv vám, jste úžasná, jak sypete návody z rukávu :o)))

určitě bych ja I ostatní experimentatoři :o) ocenili, kdyby paní Marta, kterou zminujete v souvislosti s ekokozou mohla pro ostatní zajistit:
- vitamin. A
- EO z mrkve a treba i jiné dalši....
tento e-shop nabízí spousty dobrých surovin a je tedy I lepsi to objednavat
vsechno najednou..
Eva

ZuzkaC
člen

Příspěvekod ZuzkaC » pát 20. úno 2015 9:20:01

Co se týče vitaminu A, nejsem si jistá, jeslti je možné ho vůbec samostatně koupit. Lékárny prodávají betakaroten, z toho důvodu, že je to jeden z mála vitamínů, kterým se lze předávkovat. A samostatně je hodně nestabilní. Obvykle je k mání jen rozpuštěný v oleji v nějakých kapslích pro kosmetické účely- hledejte retinol kapsle.

Blažena1
pokročilý

No, no , Zuzko, olejíčky nesmrdí :-)
Je jasné, že každému bude vonět něco jiného a taky jinak, jde o zvyk, jsme tak trochu rozmazlený \"citrusovými\" vůněmi, málokdo má v oblibě balzámové vůně, hodně lidem nevoní ylang-ylang, nebo benzoin a přesto jsou to pro mě nádherné vůně

pravda, nakapat si do krému nějaký olej, jehož vůně mi nebude příjemná, to je pak skoro na \"vyhození\", proto je dobré mít představu o tom, jak který olejíček \"voní\".....a v tom je asi podstatný problém.....neznám místo, kde by měli vystavené vzorky EO, aby měl člověk představu, jaká vůně že to vlastně v lahvičce je
spousta esenciálních olejů taky voní úplně jinak, než byliny, ze kterých jsou extrahovány......pak přijde docela zklamání

co se týká EO ze semen mrkve......trochu natě, trochu kořene......vyloženě bylinná vůnička, pro mě určitě ne nepříjemná, v kombinaci s geránií - pošušňání.......jasně, někomu to prostě vonět nebude

málokterý z mých krémů voní květinově, drtivá většina jsou bylinné, pryskyřičné, nebo kořeněné.....a takové \"lahůdky\", jako je cistus, nard, elemi......sama neumím popsat, jaká vůně to vlastně je......ale pomáhají
nejlepší je asi začít vzorkem, ev. začlenit jen pár kapek a pokud nebude vůně nepříjemná, dá se do krému (a to i do koupeného) vždy přikápnout.......ostatně u EO platí vždy pravidlo, že méně je více!!!!!!

A snad se neprohřeším, když napíšu, že má \"paní Marta\" plnou hlavu toho, jak ukojit vaše potřeby, takže se můžeme společně těšit, milé dámy.....a Ty Jiříku taky!!!!!!!
Vypadá to, že kdo si počká, ten se dočká..........

Ekokoza1
člen

Příspěvekod Ekokoza1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

mám pro všechny dobré zprávy. Vitamín A i esenciální olejíček z mrkve tu bude nejpozději začátkem příštího týdne. A obojí v zajímavých cenách. Mám velkou radost!
Pokud narazíte na něco dalšího co vám bude k výrobě chybět, pište.

Zpět na