Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

BALZÁM PŘI NACHLAZENÍ

Blažena1
pokročilý

BALZÁM PŘI NACHLAZENÍ

Příspěvekod Blažena1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Kdo si prošel virózou během vánočních svátků, asi tuší, jak mi poslední tři dny bylo :-(
Píšu záměrně tři dny, protože přesně tak dlouho moje trampoty trvaly

Říká se, že neléčená rýma a kašel trvají týden, léčené pak 7 dní.
Můj dárek (recept) je sice už trošku povánoční, ale ani to mu neubírá na síle

Vyrobte si balzámek, který vás všech těch nepříjemností zbaví za poloviční čas, bez zahnisných a ucpaných dutin, bolavého nosu a s mnohem mírnějším průběhem

v misce rozehřejte:
15 gr bambuckého másla, 7,5 gr kokosového oleje, 7,5 gr jojobového oleje, 5 gr včelího vosku
-doporučuji vosk (taví se až při 60°C) rozustit nejdřív v kokosovém oleji, po rozpuštění vosku přilejte pomalu za současného promíchávání bambucké máslo s jojobovým olejem, které stačí zahřát na cca 50 °C
vyndejte z lázně a po zchladnutí na cca 40°C nakapejte do olejů:
ANTIVIROTICKOU SYNERGICKOU SMĚS ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ
4 kapky Tee tree oleje
4 kapky EO z Ravintsary
8 kapek Eukalyptové silice
4 kapky Rozmarýnové silice
4 kapky Tymiánové silice (nejlépe červený tymián)
(nebo alespoň jakoukoli kombinaci z těch olejíčků, které doma máte)
Upozorňuji, že jen 100% EO mají léčivé účinky !!!
Vlastnosti synergické směsi:
hubí většinu bakterií, viry, posiluje imunitu ORL traktu, aktivně zklidňuje stěny dýchacích cest, uvolňuje a odstraňuje hleny z dýchací soustavy a podporuje vykašlávání. Zklidní dráždivý kašel.

A jak používat?
Při prvních příznacích nemoci si začněte balzámek nanášet do okolí nosu a nad horní ret, důležité je, abyste EO vdechovali, oleje současně hojí a zklidňují okolí bolavého nosu (vodnatá rýma, smrkání).
Opakujte každých 30 minut, dokud se neuvolní dýchací cesty. Dále pak každou hodinu po celý den. Do 24 hodin většinou akutní fáze odeznívá , všechny symptomy začínají ustupovat.
POZOR !!!...s ohledem na složení olejíčků - zákaz pro těhotné ženy, děti do 3 let

Jako prevence při výskytu \"virových kalamit\" se mi osvědčilo nakapat stejný poměr olejíčků do mořské soli (naplnit lékovku) a několikrát denně se z lahvičky 5-10x zhluboka nadechnout.

Pro ty z vás, co namítnou, že tyto EO doma nemají - pouvažujte o tom, že si právě tyto olejíčky (spolu s levandulí a modrým heřmánkem) postupně opatříte.
Budete mít pak vždy po ruce nějaký účinný olejíček na virózu, štípance, odřeniny, popáleniny, hnisavé ranky, boláčky, uhříky......plísně, ekzémy, lupy......je to takový základ pro první pomoc a je jedno, jestli je přidáte do krémů, balzámů, nebo olejů.......vždy spolehlivé zafungují a hojí.

mějte krásný celý příští rok B.

Obrázek

Michala1
člen

Re: BALZÁM PŘI NACHLAZENÍ

Příspěvekod Michala1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Paní Blaženo veliké poděkování za tento recept. Napsala jste ho právě včas. A je opravdu super, zafungoval na celé rodině :).

Blažena1
pokročilý

Re: BALZÁM PŘI NACHLAZENÍ

Příspěvekod Blažena1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

TO JSEM MOC RÁDA, ŽE POMOHL

Zpět na