Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

KONDICIONÉR - MASKA NA REGENERACI VLASŮ

Blažena
pokročilý

KONDICIONÉR - MASKA NA REGENERACI VLASŮ

Příspěvekod Blažena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Jak jsem slíbila (a jak mi Dana připomněla :( ), po "ŠAMPON BARU" je nutné použít na vlásky taky kondicionér.
Tady je tedy recept na kondicionér, masku, rozčesávač, péči, regeneraci.....jak chcete......na suché a poškozené vlasy

Na 100 gr kelímek budete potřebovat:
1/ 6 gr BTMS emulgátoru, 4 gr KONDICIONER emulgátoru a 20 gr BABASSU oleje (přesto, že je při pokojové teplotě tuhý a vypadá jako tuk, jedná se o \"suchý\" olej, který se velmi dobře a rychle vstřebává a má výborné hydratační vlastnosti)
Toto je tzv. olejová fáze a my ji ve vodní lázni zahřeme na takovou teplotu, aby se všechny složky rozpustily a smísily. Mělo by na to stačit cca 55°C

2/ 28 gr destilované vody a 30 gr hydroglycerol bylinného macerátu (10 gr glycerinu + 20 gr vody + 5 gr kopřiva, přeslička, eklipta, heřmánek - nebo zkuste kombinaci bylinek....macerujte 24 hodin, zfiltrujte)
Toto je fáze vodní a tu zahřejte zvlášť v jiné misce na stejnou teplotu

3/ Do olejové fáze pomalu zašlehávejte vodní fázi, začnou se spojovat, dochází k emulgaci.

4/ Po spojení fází (přibližně 3 minuty) bude váš kondicionérový krém už natolik zchladlý, že můžete začlenit další složky pro výživu a regeneraci:
2 gr rýžový protein (tzv. PUSCH-UP efekt pro vaše vlasy, plnější objem)
0,5 gr kofein (prokrvuje, urychluje metabolizaci pokožky, stimuluje vlasové kořínky)
1 gr INULIN (hydratace)
3 gr PANTHENOL (regeneruje, zklidňuje suchou a svědivou pokožku, lesk do vlasů, podporuje růst zdravých vlasů, posiluje vlasy, brzdí vypadávání vlasů - lze běžně přidat až do 5 gr, pro léčení ekzematické pokožky až do 8 gr)
25 kapek aroma, nebo vonného oleje (já používám stejně jako u "baru" přírodní vůni Granátové jablko - samozřejmě použijte takovou vonnou složku, která vás nejvíc osloví, ale použijte ji v celé "řadě v péči o vaše vlasy", aby se vám vůně netloukly)
20 kapek COSGARD konzervantu
Pozor, INULIN a KOFEIN jsou suché prášky a je třeba je napřed rozpustit v 5 gr vody - pak teprve začlenit!
Až vše smícháte, změřte pomocí papírku pH a pomocí kyseliny mléčné upravte pH kondicionéru.
Postupujte tak, že po kapkách vmícháváte tak dlouho, až dosáhnete pH v rozmezí 4,5 - 5
Naplňte do kelímku, neuchovávám v ledničce, mám ho v koupelně na poličce.
Tak a máte hotovo, teď už hurá do koupelny!
Kondicionér má konzistenci krému (asi jako prodávané vlasové masky). Kolik ho máte použít nejde určit, různá délka vlasů a jejich stupeň poškození....je to individuální. Naberte prsty a vetřete, pokud budete mít pocit, že mají vlasy málo, trošku přidejte, určitě poznáte, kdy je to akorát, vlasy hodně zjemní a zvláční, pěkně promasírujte až na kůži, pak nechejte 2-5 minut působit a opláchněte pořádně vodou.
Jako konečnou fázi jemně vysušené vlasy postříkejte sprejem z jablečného octa a vody (nebo bylinného výluhu podle typu vašich vlasů) smíchaného v poměru 1:4. Poté už neoplachujte!! Ocet vyprchá, vlasy po něm cítit nebudou, nebojte se!

No a příště si vyrobíme SÉRUM NA POŠKOZENÉ KONEČKY, které je mimoto výborné i na udržení vašich vlasů v dobré kondici i v době mezi mytím vlasů.

dana
člen

Re: KONDICIONÉR - MASKA NA REGENERACI VLASŮ

Příspěvekod dana » pát 20. úno 2015 9:20:01

Dobrý den,
děkuji moc za recept jste si kvůli mě pospíšila :-)
nicméně koukám že recepty jsou čím dál víc složité ale snad to zvládnu :-) jdu obědnávat suroviny :-)

Blažena
pokročilý

Re: KONDICIONÉR - MASKA NA REGENERACI VLASŮ

Příspěvekod Blažena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Ahoj Dano
nejsou složité, to se jen tak zdá.
Kdyby nebylo potřeba macerovat bylinky, potom je to záležitost na cca 15 minut.(můžete sice macerát nahradit vodou, nebo hydrosolem, ale macerované byliny jsou holt macerované byliny)
Až budete mít víc zkušeností, budete i plánovat dopředu. Já mám třeba hydroglycerinové maceráty z bylin, které používám častěji, připravené a uchované v lednici, jakmile dojdou, udělám další. Pak už jen sáhnete po hotové lahvičce, jako po kterékoli jiné složce.
Je ale pravda, že pokud se pustíte do domácí výroby, začnou se vám doma hromadit suroviny a i když už budete mít pocit, že máte všechno, tak zjistíte, že ještě potřebujete to a pak tohle......
a najednou už máte doma malou chemickou laboratoř.. ;) ..a pak k tomu přidáte výrobu mýdel....a taky si možná budete chtít \"hrát\" s bylinkami a esenciálními oleji, budete vyrábět masti, míchat si doma čaje, vyrábět bylinné tinktury......a taky něco pro domácí úklid......tak co, ještě vám výroba kondicioneru přijde tak složitá? :) :) :) :) :)

Jo a určitě to zvládnete, držím palce!!!

Zpět na