Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

peeling

Pája
člen

peeling

Příspěvekod Pája » pát 20. úno 2015 9:20:01

dravím,
máte někdo recept na peeling těla nebo tváře? A máte zkušenosti s jojobovými korálky jako peelingem (jestli je dostatečně "drhnoucí" a zároveň ne příliš drastický)...nebo jiné zde nabízené exfolianty?
Moc děkuju.
Pája

Blažena
pokročilý

Re: peeling

Příspěvekod Blažena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Pájo, jojobové korálky jsou moc fajn, jako exfoliant jsou neškrábavé, jemné a barevně efektní (ale ta paráda něco stojí), trochu "hrubší" jsou mleté skořápky z ořechů (na tělo), naopak pro opravdu jemný peeling pak je lepší použít některý z jílů, nebo kosatcový pudr (obličej).

úplně nejjednodušší je použití pudru, nebo jílu:
1 čl rostlinného glycerinu
1 čl jojobového oleje
1,5 čl jílu, nebo pudru
přidat trošku květové vody podle typu pleti, vymíchat na kašičku, prsty rozetřít na obličej a jemně masírovat, potom opláchni, ideální ve sprše
aplikovat na vlhkou pokožku - nikdy na suchou!!!!!! - ostatně to platí u všech peelinků
příprava je opravdu tak jednoduchá, že se nevyplatí dělat do zásoby, namíchej vždy čerstvé, jinak bys musela konzervovat.

Pokud chceš vyrobit exfoliační krém, pak mě se moc líbí tento:
původní recept byl s jojobovými korálky, nahradila jsem bentonitovým jílen (bohužel v nabídce eschopu není)
12 gr jojobového oleje
3,5 gr emulgačního vosku č.3
rozpustit ve vodní lázni (max 70°C)

40 gr vody, nebo hydrosolu podle typu pleti (výborná je vilínová, nebo cistusová voda)
opět zahřát zvlášť na 70°C, pomalu vlévat do oleje s voskem za stálého míchání - emulgace krému

1,5 gr jojobových korálků (nahradila jsem 1 rovnou pl lžící bentonitu, jíl rozmíchat před zahříváním ve vodní fázi)
30 kapek AHA kyselin
15 kapek aromatické přírodní vůně - mám moc ráda borůvku, nebo granátové jablko
15 kapek COSGARD
do zchladlé emulze (pod 40°C) postupně přidat všechny tyto složky, nalít do kelímku - v lednici vydrží cca 4-6 měsíců

Krém nanes jako masku, v tenké vrstvě, nech chvíli působit (AHA kyseliny potřebují trošku času, asi 10 minut), potom masíruj a opláchni, nebo setři tamponem.

Pája
člen

Zdravím, mooooc děkuji za super recepty - určitě vyzkouším :-)
Jednou jsem měla krém s AHA kys. a obličej mi to spíše poškodilo, tak mám obavy je znovu používat... jaká koncetrace AHA je podle Vás nejšetrnější? (30 kapek mi přejde docela dost)...

Pája
člen

Ještě bych se chtěla zeptat ohledně barevných jílů (jestli máte zkušenost)- jsou obarveny nějakými barvivy? zanechají na kůži barvu?
Díky :)

Blažena
pokročilý

exfoliačního krému je cca 60 ml. AHA jsou tu v koncentraci přibližně 1,5%.
samozřejmě je vhodné, pokud máš na AHA kyseliny přehnanou reakci, zkusit menší dávkování - šla bych pro začátek na polovinu
nebo zkusit BSC-multifruit, je v nabídce, ale není uvedeno doporučené dávkování (paní Marto, prosím kolik? BSC), vypadá podle složení moc dobře.
nebo jako náhradu AHA použít ureu (močovina), výborný prostředek pro rozzáření a pročištění pleti, pro účel exfoliace 8-10% (do tohoto krému bych dala 5-6 gr močoviny - vodní fázi po zahřátí na 70°C odstavit z tepla, nasypat močovinu a rozpustit, potom vlévat pomalu do oleje a emulgovat, nebo dopředu oddělit z celkové dávky 5 ml vody, tu zahřát jen na 50°C, rozpustit ureu a do emulze přikapáváním vmíchat ,nechrstnout to tam najednou - to by nemuselo dobře dopadnout)

Blažena
pokročilý

Citováno z Pavla dne August 10, 2013, 18:29
Ještě bych se chtěla zeptat ohledně barevných jílů (jestli máte zkušenost)- jsou obarveny nějakými barvivy? zanechají na kůži barvu?
Díky :)

jsou takto přirozeně barevné, nejsou nijak výrazně barevné
nebarví kůži, ani se do kůže nevstřebávají, zůstanou na povrchu, absorbují maz a toxiny, potom se smyjí vodou
neboj se, že bys po jejich použití vypadala jako masajský válečník :D , to nehrozí
jako neutrál doporučuji jíl bílý, pokud máš hodně mastnou pokožku, pak zelený, růžový je takový mazlík, pro citlivky, bentonit je nabitý minerály - hotový léčitel

Pája
člen

Hledala jsem na netu ten bentonitovy jil, ale nemůžu ho nikde najít. Nevíte kde bych ho sehnala?

Blažena
pokročilý

Citováno z Pája dne August 10, 2013, 19:34
Hledala jsem na netu ten bentonitovy jil, ale nemůžu ho nikde najít. Nevíte kde bych ho sehnala?

http://www.manahuna.cz/manahuna/eshop/5 ... 0-Bentonit

Pája
člen

moc moc děkuju :-) určitě ho zkusím.... moc děkuju za skvělé rady... už se nemůžu dočkat až si nakoupím potřebné věci a budu alchymidit a alchymidit...

Pája
člen

Zdravím,
chtěla bych se ještě zeptat na tu Ureu, kterou jste zmiňovala - kde se dá koupit a jakou kvalitu používat (do kosmetiky)? Našla jsem na netu totiž jen močovinu na hnojení....
Děkuji :)

Zpět na