Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Jak na odlíčení pleti?

Verpas
začátečník

Jak na odlíčení pleti?

Příspěvekod Verpas » pát 20. úno 2015 9:20:01

Dobrý den, všechny Vás moc zdravím! :D
Asi rok se věnuji výrobě domácí/ přírodní kosmetiky, no spíše mýdlaření. Zkoušela jsem již i krémy, s větším či menším úspěchem. Zatoužila jsem po jakési osobní kosmetické sadě - tipů na pleťové krémy jsem tu našla dost, takže je co zkoušet, ale marně hledám tipy na odlíčení. Klasiku - pleťové mléko a tonikum. Něco, co by zvládlo i řasenku a pěkně vyčistilo pleť. Možná to bude triviální dotaz, ale budu ráda za každý nápad!

Ekokoza1
člen

Re: Jak na odlíčení pleti?

Příspěvekod Ekokoza1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

tak já mám ráda tento, je dost jednoduchý a funguje i na řasenku, je pravda že tedy moji domácí:-). Je to jemné tonikum a díky extraktu z řas i výživné pro pleť.
Používám květovou vodu (nejdraději mám růžovou, ale zkoušela jsem i vilínovou), po té vilínové se mi zdála kůže lehce vláčnější.
Květová voda 40%
Minerální voda 53,4%
Babassu pěna 3%
Extrakt z mořských řas 3%
konzervant z grepových jader 0,6% (s grepem voda vydržela cca měsíc, je ale pravda, že jsem neměla dokolnale hygienickou výrobu, použila jsem jako konzervant i naticide a mám ji teď měsíc a půl a pořád dobrý:))
No a postup je velice jednoduchý, smíchat vody, vmíchat babassu pěnu a pak extrakt z mořských řas a koznervant

Verpas
začátečník

Re: Jak na odlíčení pleti?

Příspěvekod Verpas » pát 20. úno 2015 9:20:01

Moc děkuji za nápad, určitě vyzkouším. Jenom přemýšlím, jak na to mléko. Že bych s sestavila vlastní recepturu, obsah tuku cca 20% a přidala i tu babassu pěnu kvůli čištění, emulgátor zřejmě olivem 1000, no každopádně dám pak vědět, jak to dopadlo :-)

Díky, zdraví Veru :-)

Zpět na