Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Vadné kultury?

Archiv sýrařských a chovatelských příspěvků ze starého fóra na ekokoza.cz
Při přenosu se bohužel nepodařilo zachovat autory původních příspěvků.
ekokoza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Vadné kultury?

Příspěvekod ekokoza » čtv 01. led 1970 1:00:00

Dobrý den,pročítala jsem si tady nějaké diskuze,hlavně o probémech s výrobou sýrů.Taky mě jeden trápí-Měla jsem kultury myslím od Milcomu.Jejich očkování dělám už několik let úplně stejně a vždycky se povedly.Letos jsem zkusila nejdřív jogurtovou a dopadlo to tak,že jogurt nebyl ani trochu hustý-jen mléko,které bylo cítit stejně,jako kultura a když jsem zkusila naočkovat kulturu na sýr,dopadlo to obdobně.Vždycky jsem měla kulturu jakoby hustější mléko,ale teď to bylo řídké,cítit po kysání.Zkusila jsem vyrobit na zkoušku jen ze dvou litrů mléka sýr a sýřenina se nedala krájet-byla jako kaše,ale pak se usadila ke dnu,tak jsem ji posbírala do formiček.Výsledný sýr je kyselý.A taky má v sobě díry,to se mi dřív taky nestalo.Výrobní postup zachovávám stejný jako roky předešlé,ale tohle se mi ještě nestalo.
Chci si zkusit objednat kultury a syřidlo i s chloridem raději u vás,ale nevím,jak přesně se s těmito kulturami zachází.četla jsem,že se uchovávají v mrazáku-jak je to tedy s případným převozem?
Děkuji za odpověď.

ekokoza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadné kultury?

Příspěvekod ekokoza » čtv 01. led 1970 1:00:00

kultury tento krátký převoz zvládnou. Posíláme je službou dodání do 24 hodin, expiraci mají za rok a půl. Máte je uložené v mražáku a jen si odeberete vždy aktuální množství.

Zpět na