Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Růžové mléko, krev?

Archiv sýrařských a chovatelských příspěvků ze starého fóra na ekokoza.cz
Při přenosu se bohužel nepodařilo zachovat autory původních příspěvků.
ekokoza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Růžové mléko, krev?

Příspěvekod ekokoza » čtv 01. led 1970 1:00:00

Mám kozenku prvničku pod ní týdenní kůzlata, pijí pouze z jednoho struku, tak jsem dle potřeby oddojovala, dnes ráno se zdálo, že vemínko se přes no už tolik nenalilo a kůzlátka se asi už chytla i na druhý cecík, ale večer bylo opět docela plné, tak jsem vydojila asi necelý litr, ale mléko je růžové! :o Vemeno je normální, vydojila jsem do prázdna a prohmatala, je stejné jako druhá půlka, nepustí mi tedy úplně vše, asi zadržuje pro kůzlata(?), ale tvrdé není, nehřeje, mléko chutná normálně sladce, ale ta barva... :?
Jinak jsem právě slévala i zbytek ze včerejška to byl taky litr a při přelévání jsem si všimla taky trošičku u dna růžové... Ale normálně jsme ho včera pila, dokonce nepasterizované a nic mi není... Koza je čilá, normálně žere, je docela mlsná, tak musím dávat každý večer něco jiného (jeden den vojtěšku oves, druhý den sladový květ a cukrovarské pelety, třetí den, oves ječmen, kukuřice, lněné semínko vždy, nutrimix dvě lžičky denně do večerního krmení... voda, sůl... přes den pastva...
Co kozenka s vemenem má? Je mléko závadné? Dnes jsem ho tedy vylila, ale jak mám postupovat? Vzorek mléka mám v lednici, ale k veterináři se dostanu až zítra odpoledne...:-( zase na pohotovost to asi není, a rušit ho v noci nechci...
Poradíte?

ekokoza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Růžové mléko, krev?

Příspěvekod ekokoza » čtv 01. led 1970 1:00:00

to vypadá na prasklou žilku, to se po pár dnech samo upraví.

Zpět na