Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

tvářenka

Archiv témat o kosmetice a bylinkách ze starého fóra na ekokoza.cz
Při přenosu se bohužel nepodařilo zachovat autory původních příspěvků.
ekokoza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

tvářenka

Příspěvekod ekokoza » čtv 01. led 1970 1:00:00

Zdravím všechny \"alchymistky\" ;)
Nemáte některá tip jak si vyrobit vlastní sypkou (\"pudrovou\") tvářenku? :)

ekokoza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: tvářenka

Ahoj Pájo,
dekorativkou se moc nezabývám, nikdy jsem se nelíčila a popravdě zastávám názor, že krásná je pleť přirozená, čistá, zářivá, a protože se mi za krkem houpe pátý křížek (mrcha jeden), pak se smiřuji i s faktem, že pokud umíme svoje vrásky nosit s noblesou, pak nám sluší :-)
Protože ti nikdo neodpovídá, zkoušela jsem hledat.

Složky (základní),které k výrobě tvářenky potřebuješ jsou:
[b]magnesium-stearát
kosmetický mastek
barevné oxidy, okry, nebo jíly (podle požadovaného odstínu)
pak můžeš přidat ještě nějakou přírodní vůni[/b]

u těch prvních dvou budeš muset asi hodně pátrat, mastek by se sice sehnat dal, ale netuším, zda je v kvalitě pro kosmetiku, magnesium-stearát jsem nikde nenašla

Je tu možnost oslovit paní Martu, myslím, že je v jejich silách o tyto suroviny rozšířit sortiment v eschopu.

Samotná výroba je pak naprosto \"jednoduchá\": všechno v určitém poměru pořádně promícháš - nejlépe dát do kávomlýnku - jen se trefit do požadovaného odstínu.........výsledné tóny se míchají třeba i z pětí základních barev......

Víc ti k tomu bohužel už nenapíšu, neb zde mé vědění končí :-(

ekokoza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: tvářenka

Moc děkuji za tip. Já totiž z dekorativky používám převážně jen růž (tvářenku) ať nevypadám jak smrtka a pak pudr (abych se moc neleskla). Takže jsem uvažovala o nějaké \"přírodní barvičce\" na \"oživení\" vzhledu. Napadlo mě, jestli by třeba jen šlo jen smíchat namíchaný odstín oxidů apod. s např. nějakým pudříkem (přírodním)- pivoňkovým či kosatcovým, nebo přímo jen namíchat pudr malinu či brusinku? (ale nevím jestli to není hloupost - protože jsem je zatím viděla jen na obrazku, tak nevím zda by to bylo vubec realné-jestli vůbec barví dostatečně, či zda jsou tak jemně namlety aby se dali pro tento účel použít....) Nevadí mi totiž když by byla ta \"růž\" v přímo \"pudrovém stavu\"...

Zpět na