Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Domácí praní - uhličitan a perkarbonát

Protože majitelé toto fórum již nepodporují a začali tu řádit spameři, byly zakázány registrace nových uživatelů!
Ve fóru se již nedočkáte odpovědí na svoje příspěvky, obracejte se proto přednostně přímo na majitele webu EkoKoza.
Dokud toto fórum bude existovat, s drogistickými dotazy mne můžete kontaktovat přes SZ. Pokusím se zodpovědět všechny vážně míněné dotazy.
JiHo
Otázky kolem chemického složení surovin, bezpečnosti práce ochrany zdraví, účinků obsahových látek a podobně.
Takže se jedná o poradnu kolem "drogerie", nikoliv kolem "drog", i když i bylinkám se odborně říká droga ;-)

Moderátor: jiho

Pravidla fóra
Protože majitelé toto fórum již nepodporují a začali tu řádit spameři, byly zakázány registrace nových uživatelů!
Ve fóru se již nedočkáte odpovědí na svoje příspěvky, obracejte se proto přednostně přímo na majitele webu EkoKoza.
Dokud toto fórum bude existovat, s drogistickými dotazy mne můžete kontaktovat přes SZ. Pokusím se zodpovědět všechny vážně míněné dotazy.
JiHo
Dominika
začátečník

Domácí praní - uhličitan a perkarbonát

Příspěvekod Dominika » čtv 02. dub 2015 14:11:09

Dobrý den,

peru si doma v uhličitanu sodném na cca 40°C, prádlo je ale takové jakoby mastné. Můžu přidat perkarbonát i na praní barevného prádla? Pomůže to? A v čem vyprat utěrky, které jsou opravdu umašťěné a špinavé (z hospody). Mám jen dát na 90°C a přidat ten taed? Díky, Domča

jiho
Administrátor

Re: Domácí praní - uhličitan a perkarbonát

Příspěvekod jiho » čtv 02. dub 2015 14:48:49

Perkarbonát funguje především jako mírné bělidlo (uvolňuje kyslík podobně, jako peroxid vodíku) a s mastnotou moc nepomůže. Pomáhá zabránit zažloutnutí prádla, mírně projasňuje barvy a pomáhá uvolnit některé druhy nečistot z textilu. TAED jej pouze aktivuje při nižších teplotách (pod 60°C). Na mastnou špínu je přece jen potřeba nějaké smáčedlo (detergent): mýdlo, ekologicky odbouratelný saponát, saponiny (mýdlové ořechy, mleté kaštany a pod.) Sady pro výrobu pracích prostředků jsou v nabídce e-shopu.

Stálobarevné prádlo perkarbonát nepoškozuje, pokud se přidává v doporučeném množství.

Zpět na