Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Krém pro zralou pleť

Blažena
pokročilý

Krém pro zralou pleť

Příspěvekod Blažena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Začnu trochou teorie:
V eshopu jsem objevila TEPEZCOHUITE PRÁŠEK a protože jsem zvědavá, chtěla jsem vědět, co že to vlastně je za bylinku....
Podle toho, co jsem našla na netu, je to jemně mletá kůra ze stromu Mimosa Tenuiflora, který roste v Mexiku. Je také známý jako “strom kůže”.
Rozsáhlý výzkum byl proveden v laboratořích v Mexiku, Kanadě a Velké Británii. Zjistilo se, že Tepezcohuite není toxický,je to mobilní regenerátor, je antibakteriální (3x účinnější než streptomycin) a je silným fungicidem.
Extrakt Tepezcohuite obsahuje:
* Flavinoidy, které snižují propustnost kapilár a zvyšují jejich odolnost, zpomalují stárnutí pleti.
* Třísloviny, které mají stahující účinek, dělají kůži hladkou.
* Mikroživiny, jako je zinek, měď, mangan, železo a hořčík, které hrají důležitou roli v buněčné opravě a mají ochranný vliv na pokožku.
TEPEZCOHUITE POUŽITÍ:
popáleniny:
zastaví ztrátu plazmy (krev) • je analgetikem • zabraňuje tvorbě keloidních jizev • regeneruje vlasové folikuly • je velmi účinný při léčbě prvního a druhého stupně popálenin
traumatologie:
chrání obnažené kosti (první a druhý stupeň) • regeneruje hluboké měkké tkáně • je antiseptický
infektologie:
lokální aplikace na abscesy • diabetická noha v důsledku vlhké sněťi
dermatologie:
prevence výrazu obličeje • akné • léčba lupénky • léčba herpes I a II typu • léčba jizev po planých neštovicích
kosmetika:
regeneruje vlasové folikuly • je antibakteriální • fungicid • chrání "hyaluronovou kyselinu" • stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu • je adstringentní • chrání vitamin P (mobilní regenerátor)
pomůže hojit, léčit nebo zlepšit:
ekzémy, akné, jizvy, vrásky, lupénku, růžovku, herpes, suchou kůži, strie a mnoho dalších kožních problémů

Tohle jsem prostě musela vyzkoušet!

Tady je tedy recept:

Image

nejdříve jsem vyrobila macerát: 5 gr prášku TEPEZCOHUITE, 10 gr glycerinu, 40 gr destilované vody - smíchat, nechat 3 dny macerovat, přefiltrovat a máte hotovo.

Krém je emulzí olej ve vodě - O/V
1/ olejová fáze: 25 gr jojobového oleje (nebo oleje podle typu vaší pleti) + 7 gr emulgačního vosku č.3 zahřejte na 60°C (vosk se musí v oleji rozpustit)
2/vodní fáze: TEPEZCOHUITE macerát doplňte růžovou vodou na 65 gr, přidejte 1 gr xanthanové gumy a pečlivě rozmíchejte (vytvoří se gel, který pomůže stabilizovat emulzi, aby se olej a voda neoddělovaly, jako bonus vvyužijete i další vlastnost xanthanové gumy - klouzavost při aplikaci krému, veeeeeelmi příjemně se roztírá). Zahřejte také na teplotu 60°C.
3/ pomalu, za intenzivního míchání metličkou vlévejte gel do oleje, obě složky se vám začnou spojovat a vytváří se emulze. Míchejte asi 3 minuty, poté by vám měl krém zchladnout na cca 40°C a můžete přidat další složky:
2 kapky vit. E - konzervant oleje
2 kapky vit. A - pro krásu (nepovinné, ale účinné)
0,5 gr koenzymu Q10 rozmíchaného v 1 čajové lžičce jojobového oleje (odeber předem z dávky oleje) - proti stárnutí (nepovinné, ale účinné)
20 kapek COSGARD - konzervant krému
10 kapek BISABOLOL - v případě, že máte intolerantní pleť
10 kapek AROMATICKÉ PŘÍRODNÍ VŮNĚ - používám Granátové jablko (nepovinné, ale velmi příjemné)
5 kapek nějakého esenciálního oleje podle vašeho uvážení - používám EO ze semen mrkve, který je požehnáním pro zralou pleť (EO doporučuji včlenit, já věřím na jejich sílu).
Vmíchejte vše do krému, potom misku s kémem vložte do chladicí lázně (větší nádoba se studenou vodou) a "domíchejte" až do úplného zchladnutí.
Naplňte do kelímků, bude toho na dva kelímky po cca 50 ml.

Mám odzkoušeno zhruba 1 měsíc. Musím uznat, že krém opravdu zlepšil stav i vzhled mojí pleti. Skvěle se nanáší, rychle se vstřebává, není mastný, neucpává póry, sjednotila se mi pleť, co se týká T-zóny, zmizely pupínky a navíc krásně voní.

Včera jsem vyrobila druhou várku, chtěla jsem tekutější verzi, kterou bych mohla nalít do lahvičky s pumpičkou, abych nemusela nabírat z kelímku.
Emulgačního vosku č.3 jsem dala jen 5 gr, místo 1 gr xanthanové gumy jsem dala jen 0,5 gr a přidala jsem 1 gr arabské gumy (má liftingový - vypínací efekt),bohužel ale není v nabídce,prozatím ;) ?
Výsledek: konzistence "tělového mléka", jde skvěle pumpovat a vypínací efekt se skutečně dostavil :D !!!

Přeji Vám hodně zdaru při výrobě, pokud se rozhodnete, že krém vyzkoušíte a budu se těšit na nějaké Vaše recepty.

Jiřina
začátečník

Re: Krém pro zralou pleť

Příspěvekod Jiřina » pát 20. úno 2015 9:20:01

Dobrý den, tak to jste šikulka, že jste si sama vyrobila tak úžasný krém. Kdyby jste jej měla navíc, ráda bych si ho u vás objednala.

S pozdravem. J.Lanková

Blažena
pokročilý

Příspěvekod Blažena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Paní Jiřino
reaguji na Váš dotaz. S paní Martou jsem monentálně ve fázi komunikace a vymýšlíme způsob, jak věc řešit, abychom dostáli liteře zákona. Věc se má takto, kosmetiku vyrábím pro okruh svých známých a nemám s tímto sebemenší problém. Cokoli vyrobím, nejdřív sama na sobě odzkouším a až když jsem si jistá, že je vše v pořádku, vyrobím kosmetiku "na objednávku".
Výhodou je bezpochyby fakt, že takto se dá vyrobit skutečně unikátní směs, která bude přímo šitá na míru vaší pleti. Ráda vám udělám "typicky váš krém", ale nemám možnost se s vámi momentálně kontaktovat a domlouvat jinak, než přes toto forum.
Založila jsem proto novou emailovou adresu, na kterou mi můžete v případě vašeho zájmu napsat a můžeme se spolu domluvit na dalším postupu
blazenka@volny.cz

JanaJ
začátečník

Příspěvekod JanaJ » pát 20. úno 2015 9:20:01

Krém je úžasný,opravdu krásně vypíná pleť a hlavně se mi hojí flíčky od lupenky.Jen se malinko na pleti drolí.Čím to může být ? Co jsem pokazila?

Janula
začátečník

Příspěvekod Janula » pát 20. úno 2015 9:20:01

trošku intenzivnější přípravek co používám já (2-3 do roka 3-týdenní kůra ) na pleť je tohle http://www.gigalekarna.cz/produkt/avene-serenage-serum-30ml/ není to vyloženě přírodní a toho by se nikdo neměl bát ja s tím mám výborné zkušenosti

reny09
začátečník

Příspěvekod reny09 » pát 19. čer 2015 14:05:33

Dobrý den, plánuji též výrobu domácího krému, nějaké recepty mám, ale všude je od něčeho trochu. Přídavků do krému je opravdu moc, chtěla bych ho se vším:-D Mohla bych např. do výše popsaného krému, přimíchat třeba i arganový , kokosový, mandlový olej, bambucké máslo + vit.E, kys.hyaluronovou, kolagen, skvalan, koenzym Q10, gel aloe vera, AHA kyseliny...? Děkuji

reny09
začátečník

Příspěvekod reny09 » ned 21. čer 2015 9:09:42

PS: jde mi o to, zda se ve ingredience snesou všechny pohromadě, zda by to nevadilo pleti.
Děkuji

Blažena Tomina
začátečník

Příspěvekod Blažena Tomina » stř 24. čer 2015 15:41:40

Ahoj Reny09
celkem chápu, že si chceš vyrobit něco extra nadupaného, každý si tím samozřejmě musíme projít, chtělo by se říci, čím víc, tím líp.......opak je pravdou, nepotřebuješ překombinovat mnoha ingrediencemi, ale zkombinovat přesně takové složky, které jsou pro daný účel ty nejlepší a pro tvou pleť nejvhodnější
zkus napsat, jaký krém chceš, jakou máš pleť
máš pravdu, receptů je dnes k mání už hodně a nejspíš jich pár vyzkoušíš, než to bude to pravé ořechové, nebo se můžeme pokusit sestavit recepturu přím pro tebe.....tzn. dobrý základ, který ti bude sedět a ten si potom můžeš "vytunit" podle sebe....ale s umírněností...tady především platí, čím překombinovanější, tím horší

reny09
začátečník

Příspěvekod reny09 » čtv 09. črc 2015 18:34:01

Ahoj, děkuji za odpověd a případné doporučení, jak vyčarovat nějaký superkrém :-) Bude mi 47, plet je smíšená, nijak citlivá.
Ano, myslela jsem, vyrobit to nejnadupanější a bylo mi divné, že v různých receptech je všude jen něco málo :)
Když čtu těch plno zajímavých ingrediencí, nevím pak, co upřednostnit.
Jeden krém jsem už dělala (viz níže) a přikápla tam kolagen, oliv. skvalan, mandl. olej a kys.hyaluronovou.
Denně si potukám tvář kouskem listu aloe. Kdo mě vidí po delší době, říká, že jsem nějak vyhlazená. Těžko říci, sama neposoudím.

20ml  oleje z hroznových semínek 
20ml kokosového oleje (bio i nebio seženete tady)
1 g Lanolinu (seženete tady)
5 g včelího vosku  (bio i nebio seženete tady)
20ml převařené destilované vody 
15ml aloe vera gelu (recept najdete tady)
1g vitaminu E (seženete tady)
2 kapky oblíbeného esenciálního oleje (vybrat si můžete tady) - mandlový, růže,

Zpět na