Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Překopání krému :-)

Maci
začátečník

Překopání krému :-)

Příspěvekod Maci » čtv 18. čer 2015 21:53:50

Dobrý den,
dostala jsem recept od kamarádky na krém, nicméně jsem zatoužila po přírodnějších variantách a změnila emulgátor a konzervanty. Božel jsem totální začátečník a asi jsem objednala špatně. Mám emulgátor voda v oleji, konzervant Naticide a vit. E. a ted mi došlo, že vlastně nemám zakonzervovanou vodu :-( bez toho to asi nepůjde že? a ještě mě zmátla u emulgátoru věta : Čím vyšší je podíl rostlinného oleje (8% max) v olejové fázi, tím více bude emulze silnější. Já chtěla dávat arganový olej, ale to je přece 100 %? už mi z toho jde hlava kolem. Poradí prosím někdo?

Blažena Tomina
začátečník

Re: Překopání krému :-)

Příspěvekod Blažena Tomina » stř 24. čer 2015 15:12:15

ahoj Maci
pokusím se ti trochu pomoci
1/ NATICIDE máš dobře, je sice rozpustný v olejích, ale emulzi s vodou dobře konzervuje, funguje dobře proti plísním a bakteriím, ale nemá vliv na zastavení oxidace olejů a proto potřebuješ i vit. E (NATICIDE musíš v emulzi velmi dobře promíchat, nejlépe kapučínovačem, nebo metličkou)

z toho tvého emulgátoru jsem trochu paf, tam máš chybu v popisku, nebo v překladu....
Čím vyšší je podílEMULGÁTORU (8% max) v olejové fázi, tím více bude emulze silnější.
Jinak mi to totiž vůbec nepřijde logické, nejlepší bude, když napíšeš přimo, jaký emulgátor máš

arganový olej je samozřejmě 100%....to nemá s emulgátorem nic společného

Maci
začátečník

Re: Překopání krému :-)

Příspěvekod Maci » stř 08. črc 2015 12:50:10

jéé moc děkuji, toho naticide jsem se bála, už jsem chtěla kupovat jinej. Emulgátor mám tento http://www.eshop.ekokoza.cz/vyroba-myde ... udena.html
, ale jak jsem to začala dělat tak jsem zjistila, že všechny složky mám rozpustné v oleji a ve vodě nic, je to špatně? krém vypadal moc hezky, ze začátku, po několika dnech se část oleje oddělila od zbytku. Je možné že je to olej který jsem nakonec přidala do hotového krému? byl to mandlový s rozpuštěným Q10.

Zpět na