Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Vyrobte si své vlastní mýdlo

Gabriela
začátečník

Re: Vyrobte si své vlastní mýdlo

Příspěvekod Gabriela » pát 20. úno 2015 9:20:01

Nemate nekdo zkusenosti s bilym oxidem(zinkovy)?Pokud ho pridam do stopy, mydlo se zdrcne a je naprosto k nepouziti.
Dekuji za pripadnou radu.
Gabina

Maruška
člen

Příspěvekod Maruška » pát 20. úno 2015 9:20:01

Gábi, já nejsem žádný odborník, ale když jsem dávala oxid naředila jsem ho destilovanou vodou, aby vznikla kašička a dala do stopy, mýdlo se nezdrclo. Ale nevím, jestli to dělám správně.

Alena
člen

Příspěvekod Alena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Zdravím,z kuchyňské laboratoře :-).Před 4 týdny jsem vyrobila mýdlo z olejů(základní receprtura) a má PH10-11.Druhé mýdlo ze sádla je na odpočinku 3 týden a PH má 7-8.Je rozdíl v poklesu PH mezi rostliným a živočišným mýdlem?děkuji za odpověď :-)

Gabriela
začátečník

Příspěvekod Gabriela » pát 20. úno 2015 9:20:01

Dobry den,muzete mi nekdo poradit?S vyrobou mydla se zabyvam uz rok.Me zacatky s vyrobou bych rekla, ze byly na vybornou.Ale posledni dobou se mi nejak nedari.Vzdy se presne drzim popisovaneho navodu.Oleje s louhem smicham tycovym mixerem.Stopa se mi vytvari po delsi dobe nez jsem byla zvykla.A kdyz se mi vytvori, tak po nekolika vterinach hmota opet hodne seridne.Znovu mixuji, opet je stopa a po par vterinach opet ten problem.A tak se to opakuje az nakonec pomerne dost ridkou hmotu leju do formy.Mydlo jde druhy den normalne vyklopit, ale po mesici jsou stale mekka.Je mozne, ze je treba spatny hydroxid?Vetsi mnozstvi ho tam davat nechci, rada bych se drzela predepsanych receptu.Jestli jste nekdo mel podobny problem, prosim napiste.
Diky moc Gabina

Alena
člen

Příspěvekod Alena » pát 20. úno 2015 9:20:01

Tak zdravím mydlinky,už moje mýdlo leží na roštu....Ph 8 po nakrájení.To je dost dobrý ne?? Mám radost,krásně mydlí a pění.Do základu na oliv. mýdlo jsem přidala ovesné vločky,oliv.olej a trochu bílého jílu....uvidíme co to bude dělat.Barva krásná,vůně příjemně mýdlová.Tak hezký den!! Alena

Jirka2
začátečník

Příspěvekod Jirka2 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Dobrý den, poraďte mi prosím recept na mýdlo z glycerinu. Všude nacházím jen recepty na použití glycerinové hmoty, ale já bych chtěl použít přímo glycerin.
Díky moc

kajda
začátečník

Příspěvekod kajda » pát 20. úno 2015 9:20:01

Zkuste se podívat sem, je tam docela hezky rozepsán postup na výrobu, jsou to sice stránky anglické, ale google překladač to krásně zvládne:-)
http://translate.google.cz/translate?hl ... rev=search

katerinaminolova
začátečník

Příspěvekod katerinaminolova » pát 06. bře 2015 19:53:56

Dobrý den,
jsem začátečník a nejvíce informací zatím čerpám z http://moderna.alchymistka.eu/, vč. info o glycerinovém mýdle. Příjemný den

kleoluci
začátečník

Příspěvekod kleoluci » čtv 02. dub 2015 11:41:36

Dobrý den, rada bych začala mydlarit ale docela mám strach z louhu sodného, aby se nestala nějaká nehoda či exploze.Můžete mi prosím poradit? Nemám žádné zkušenosti dekuji

jiho
Administrátor

Příspěvekod jiho » pát 03. dub 2015 9:04:33

K bezpečnosti práce s hydroxidem jsem dal informace do drogistické poradny. Snad bych jen doplnil, že při běžné práci je vhodné používat gumové rukavice a ochranný štít, nebo alespoň brýle. Nebezpečí vystříknutí horkého hydroxidu by hrozilo při rozpouštění hydroxidu v horké vodě. Další, na co je zapotřebí dávat opravdu pozor, jsou zrníčka hydroxidu, která nám nesmí zapadnout do boty, nebo do oblečení a pozor musíme dávat i na případě rozsypaný hydroxid, protože velmi snadno nabírá vlhkost. Jinak platí zásada, že hydroxidy i kyseliny zásadně přidáváme do vody a nikdy ne naopak! Pokud budete mít k bezpečnosti práce nějaké konkrétní dotazy, rád je zodpovím v Drogistické poradně.

Zpět na