Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Můj první

xstepanka
začátečník

Re: Můj první

Příspěvekod xstepanka » pát 08. kvě 2015 16:36:33

Dobrý den,
vyráběla jsem tělové mléko, které obsahovalo 16 ml oleje, 5g emulgátoru, 79 ml vody + EO + Cogard. Vyráběla jsem ho několikrát bez problému a teď, když jsem jeden věnovala kamarádce nastal problém. Prý se jí z krému oddělila voda vypadající jak syrovátka. Nevíte v čem může být problém?
Díky za odpovědi a hezký víkend!
Štěpánka

Kamča
začátečník

Příspěvekod Kamča » sob 09. kvě 2015 19:45:29

jedná se o špatné propojení jednotlivých surovin. Je nutné suroviny řádně a dlouho (alespoň 5 minut) míchat, aby došlo k důkladnému propojení
Kamča

xstepanka
začátečník

Příspěvekod xstepanka » ned 10. kvě 2015 11:58:48

Dobrý den Kamčo, moc děkuji za radu. Myslíte, že je možné aby se špatné propojení surovin projevilo po měsíci, kdy krém kamarádka používá? Chápala bych kdyby se toto stalo po týdnu nebo dvou týdnech, ale toto je po 5 týdnech. Díky!

Blazena
začátečník

Příspěvekod Blazena » stř 24. čer 2015 22:15:40

xstepanka píše:Dobrý den Kamčo, moc děkuji za radu. Myslíte, že je možné aby se špatné propojení surovin projevilo po měsíci, kdy krém kamarádka používá? Chápala bych kdyby se toto stalo po týdnu nebo dvou týdnech, ale toto je po 5 týdnech. Díky!

Kamčo ano, je to možné
na stabilitu krémů má vliv spousta faktorů, jako je Ph, teplota - rozuměj lednice-koupelna, nestabilní emulgátor, někdy pozlobí i konzervant.......a samozřejmě taky doba od výroby - čím déle od emulgace, tím větší riziko, že se fáze oddělí
to je bohužel rizikový faktor domácí emulgované kosmetiky, dá se to posichrovat ko-emulgátory, ale to je na trošku hlubší zkoumání, co jak a s čím kombinovat

pokud krémík nijak nemění barvu ani vůni a jen se rozfázuje, pak pomůže před aplikací protřepat, nebo promíchat, ale potom se bude zase znovu oddělovat.....nicméně dá se takto spotřebovat bez problémů a jedná se o estetický efekt

ivana1
začátečník

Příspěvekod ivana1 » čtv 23. bře 2017 19:39:11

Dobrý den,

mám stejný problém s cosgardem, vždy spíše při konzervaci pleťové vody,
naposledy v aloe gelu. Ten jsem dělala z práškové aloe s eviankou, zahustila
jsem xanthanovou gumou .Po konzervaci začal gel zapáchat jako desinfekce.
Dávala jsem na 100 ml 20 kapek.

Zpět na