Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Bezoplachový kondicioner

TTT
člen

Bezoplachový kondicioner

Příspěvekod TTT » pát 20. úno 2015 9:20:01

Chtěla bych poprosit o nějaký receptík na bezoplacháč. Mám poměrně dlouhé - kousek na lopatky - vlasy, které barvím gelovými barvami. Snažím se o vlásky pečovat a proto zájem o ten kondiš - nejlépe aby vyživoval, vsakoval se, neslepoval a nemastil... Co jsem zatím vyzkoušela kupované, tak právě slepují vlasy do pramínků a to mě moc nebere.

Děkuji mnohokrát! :D

Blažena1
pokročilý

Re: Bezoplachový kondicioner

Příspěvekod Blažena1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

TTT zdravím
chtěla jsi bezoplachoý kondicionér, tak tady máš recept
je to kondicionér, intenzivní péče a balzám v jednom
použij na umyté, dobře vysušené vlasy, množství si budeš muset vychytat sama...začni \"bobíkem\" o velikosti většího lískového oříšku, pokud bude málo, přidej! (mám vlasy krátké, mě stačí troška)
důležité je, abys kondicionér prsty vmasírovala do pokožky hlavy, potom teprve vtírej do délky vlasů (samozřejmě - výživa vlasových cibulek je na prvním místě, uhlazení vlasů až na druhém)
můžeš používat i mezi mytím vlasů, jako sérum na konečky, pak použij opravdu jen maličko

celkové množství je 150 gr, má tekutou konzistenci (plastová lahvička, nebo flakon s pumičkou)

olejová fáze (vše v misce zahřát na cca 60°C, musí se rozpustit emulgátor)
Olej z hroznových jader (lískooříškový, jojobový, Caprylis) 15 g
Squalan 7,5 g
Emulgátor BTMS 7,5 g
u olejů ti píšu více alternativ, můžeš použít kterýkoli z nich, nebo jejich kombinaci (důležité je, aby to byly oleje \"suché\"). Squalan můžeš nahradit některým z olejů, ale doporučuji ho použít

vodní fáze (v jiné misce zahřát na stejnou teplotu, jakou mají oleje)
Minerálka, nebo HG bylinný macerát 111 g

dodatky
Fucocert 3 g
Inulin (předem rozpustit v trošičce vody - odeber z celkového množství) 3 g
EO podle typu vlasů 66 kapek
Cosgard (konzervant) 30 kapek
Fucocert i Inulín vřele doporučuji, mají výtečné hydratační a uhlazující účinky...na vlasy jsou báječné

postup je stejný, jako u jakékoli jiné emulgace.....do olejů pomalu za stálého míchání přiléváš vodní fázi, vznikne emulze, do zchladlé emulze přidáš dodatky, nakonec konzervant, naliješ do lahvičky a máš hotovo

pokud budeš chtí použít bylinný macerát, tady máš na výběr, to platí i o esenciálních olejíčcích (a jako obvykle upozorňuji, pokud chceš u EO využít terapeutické účinky, pak musí být 100%)

Bylinky pro HG macerát:
(10 g glycerin, 90 g destilované vody, 10 g sušených bylin (v jakékoli požadované kombinaci) – macerovat 48 hodin/za občasného protřepání a před použitím samozřejmě zcedit - pořádně vyždímat do poslední kapky)
Pro růst vlasů: bazalka, šalvěj, rozmarýn, třezalka tečkovaná
na suché vlasy: kostival, pomerančové květy
na normální vlasy: přeslička, pampeliška, jetel
na mastné vlasy: jahodový list, citrónová tráva, vrba bílá - kůra
pro lesk: lněné semínko
na kudrnaté vlasy: kopřiva, ostropestřec mariánský, třešeň kůra
pro hebkost a měkkost: lopuch, majoránka
na lupy: březová kůra, levandule, máta peprná

EO podle typu vlasů, nebo problémú s pokožkou hlavy:
mastné vlasy: cypřiš, pelargónie, citron, rozmarýna, cedr, grapefruit, vavřín
suché vlasy: ylang-ylang, pelargonie, santalové dřevo, šalvěj, heřmánek
lámavé vlasy: heřmánek, levandule, santalové dřevo, šalvěj
roztřepené konečky: růžové dřevo, santalové dřevo
svědivá pokožka hlavy: cedr, cypřiš
lupy: rozmarýn, tee tree, grapefruit, cypřiš, šalvěj
vypadávání vlasů: šalvěj, mrkev semeno, levandule, cajeput, jalovec, vavřín
B.

TTT
člen

Tyyyjo, to vypadá báječně! Určitě spáchám, už i pro přítele - má kudrnaté, suché, krepaté vlasy. Ještě ho donutit to používat=D

Ještě bych se chtěla zeptat - dala by se udělat nějaká mutace, která bude ještě víc tekutá a bude se dát stříkat na mokré, umyté vlasy?

Přeji hezký a šťastný nový rok!

A děkuji=)

Blažena1
pokročilý

Příspěvekod Blažena1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

TTT

1.
pro Tvého přítele bych měla něco přímo pro něj
pokud má se svými vlasy opravdu velké trápení (a já bohužel vím, o čem píšu), pak bys ho měla asi donutit :-)

vlasový balzám na krepaté, kudrnaté, suché, lámavé a absolutně neposlušné vlasy opravdu výborně funguje, jen to chce maličko trpělivosti, než se vlasy zmátoří. Základním předpokladem je, že přestane na vlasy používat cokoli, co obsahuje silikony (ať už je to šampon, nebo následná péče). Ty totiž celkem úspěšně brání všem těm olejům v balzámu, aby pronikly do vlasového vlákna. A chvíli potrvá, než je z vlasů vymyje.
Balzám samotný pak má dvě různá použití:
1/ jako maska na vlasy - vetřít do vlasů, zabalit a nechat v teple alespoň 1 hodinu (ideální je ale přes noc) působit. Potom vlasy umýt, jako obvykle, jako poslední operaci po umytí postříkat vlasy mlhou z jablečného octa, smíchaného s vodou v poměru 3:7 (neoplachovat - ocet vyčichne). Toto postříkání octovou vodou vlasy uzavře a dodá jim lesk
2/ balzám ve velmi malém!!! množství rozetřít v dlaních a minimálně obden, nejlépe denně, vetřít ráno do suchých vlasů, učesat a nechat působit. Pokud se to nepřežene s množstvím, pak tento balzám vlasy nemastí, postupně \"odstraní\" krepatost a suchost, vlasové vlákno hydratuje a chrání

Recept je naprosto jednoduchý - oleje a másla rozpustit, do zchladlých olejů přidat vit. E a EO
Bambucké máslo 22,5
Murumuru máslo 10
Kokosový olej 7,5
Švestkový olej 5
Sapotový olej 5
EO růžové dřevo 30 kapek
Vitamin E 1 kapka
není nijak konzervováno, balzám neobsahuje vodu

2.
z mé zkušenosti se žádná mutace, která má mít funkci kondicionéru ve spreji, vyrobit nedá
tedy, abych byla přesná.....pokud přípravek obsahuje alespoň malý podíl oleje, pak se olej postupně (a celkem brzy) usadí na stěně nasávací trubičky a ucpe ji. Dokonce i tehdy, když do čistě vodního základu nakapeš jen EO (v tomto případě je třeba vždy před aplikací velmi silně protřepat, protože olejíčky se s vodou nesmísí, jen se v ní na chvíli rozptýlí a pak se oddělí). Ale i EO postupně trubičku ucpe.
Na oživení vlasů se samozřejmě dá vyrobit tonikum, ale výbornou službu ti udělá právě ten jablečný ocet
B.

TTT
člen

Chytám se vašeho jablečného octa - jestli si pamatuji, tak poměr 1:3 ve prospěch vody...? Co k této směsi ještě něco přidat? Já totiž říkám bezoplach kondicioner všemu, co vlasům něco pozitivního přináší... Ať už to vypadá jakkoliv=)

Jak děláte vaše tonikum? zatím mám mizivé znalosti, ale i tak už se mi v hlavě cosi rýsuje...

Nevíte prosím, na co se používá dipropylen glykol?

Zpět na