Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Barevné pigmenty

Lucius
člen

Barevné pigmenty

Příspěvekod Lucius » pát 20. úno 2015 9:20:01

Ahoj všem, už jsem sem psala ohledně obarvení balzámu na rty, že se mi nedaři rozpustit malinový prášek, aniž by se v něm neutvořily nerozpuštěné nevzhledné kousky pokud je balzám pouze z olejové fáze. Jinde jsem se dočetla, že není rozpustný v oleji, ale ve vodě. Než jsem toto zjistila dočetla jsem se zde, že je to možné... ? Takže jsem se rozhodla zkusit to s barevným pigmentem či oxidem možná obojí. Může mi nékdo poradit, když bych chtěla docílit lehce malinového tónu jaké oxidy či pigmenty zkombinovat? Děkuji předem za odpověď. A omlouvám se předem pokud je můj dotaz banální, jsem začátečník. :P

Nana
začátečník

Re: Barevné pigmenty

Příspěvekod Nana » úte 16. úno 2016 23:54:18

Ahoj, ja som balzamky farbila potravinárskymi prachovkami aj oxidmi dispergovanými v troške olejov. Moja skúsenosť je taká, že prachovky krásne zafarbili tyčinku balzamu, ale na perách je farba neviditeľná, čo som aj chcela. Napríklad zelená v mätovom. V opačnom prípade by to bolo divné mať zelenú pusu, ale tematicky sa to k vôni tyčinky hodí. :mrgreen: Naopak , čučoriedkový som chcela krásny tmavofialovo farbiaci a oxid zafungoval. Je to takmer rúž. V tvojom prípade by bolo fajn kombinovať ružový oxid s troškou červeného, ak by si chcela studenší malinový odtieň, možno pridaj pár zrniek fialového oxidu. Je to hra s farbami. Nech sa darí. ;)

Zpět na