Vítáme vás v diskusním fóru EkoKoza Cz

Balení mýdel

maruslan
začátečník

Balení mýdel

Příspěvekod maruslan » pát 20. úno 2015 9:20:01

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat do čeho zabalit mýdla a šumivé koule do koupele. Nechce se mi používat, fólie, měla jsem spíš představu šité pytlíčky nebo ještě alternativa recyklovaný papír. Pytlíky si ušiji, ale nevíte, kde se dá koupit recyklovaný papír vhodný na balení mýdel? A co šumivky, tam budu muset asi použít fólii, že? A ještě jeden dotaz, jelikož jsem začátečník, mýdla z olejů zpracovávaných za studena nemají problém s vlhkostí jako glycerínová mýdla, která navlhnou? Děkuji za radu. Maruška

Blažena1
pokročilý

Re: Balení mýdel

Příspěvekod Blažena1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Ahoj maruslan
šumivky jsou potvory a rády do sebe tahají vzdušnou vlhkost, pokud do nich navíc přidáš syrovátku, nebo mléko, dělají se na nich i měkké bublinky. Ty bych jednoznačně balila do neprodyšného obalu, nejlepší je igelitový sáček, vytlačit vzduch a uzavřít. Chráníš tím mimo jiné i silice a vůně, protože na volném vzduchu se odpařují z koule pryč. Koule ale musíš mít dobře "vyschlé", nejlépe z trouby na 50°C, nebo před balením alespoň dej na noc na radiátor (začala už topná sezona)

Mýdla naopak chtějí dýchat a vyzrálé mýdlo je mýdlo s odpařenou vodou, čím méně vody, tím je mýdlo tvrdší a také se míň umydluje. Tady je výbornou volbou:
celofán (nevím jaké je přesné složení celofánu, ale mýdlo se v něm odpařuje i když není zcela vyschlé - rozuměj tím ,že je v něm ještě nějaká zbytková voda, ale je už dostatečně tvrdé, aby se dalo používat ) a voda jde pryč - mýdlo se v celofánu nezapaří
vlnitá lepenka - mýdlo pruhem lepenky obtočíš, přelepíš popiskem, nebo jen převážeš
obyčejný svačinový papír koupíš v roli, výborný obalový materiál
recyklovaný papír jsem zatím nesháněla, ale jistě se dá koupit, zkus trochu po-googlit, dají se ale s úspěchem použít i nastříhané papírové pytlíky, koukni se na netu
a pokud si budeš chtít opravdu pohrát, pak si vyrob šablonku na papírovou krabičku, ta první bude asi piplačka, pokud by sis nevěděla rady, písni, podle času zkusím něco nakreslit v kompu a vložím odkaz, kde by sis ho mohla stáhnout, potřebuji ale vědět, jak velké je mýdlo, které chceš balit - pak už jen vytiskneš na čtvrtku, vystřihneš, složíž, vyložíš kouskem hedvábného papíru, dřevěnou vlnou, sisálem........dají se na tisku natavit i motivy, nebo popisky, bude jedinečná a originální.
Jasně balit do nich mýdla po desítkách by bylo nákladné a hodně pracné, ale sem tam jako dárek .....to bys snad ustála, co?

Ekokoza2
člen

Příspěvekod Ekokoza2 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Na mýdla používáme pergamenovou náhradu, arch 70x100cm stojí 5 korun.
A jedná se o:
bezdřevý nepromastitelný balicí papír, vyrobený z přírodních surovin bez přídavku chemických činidel, s atestem pro styk s potravinami. Vhodný zejména pro balení masa, masných výrobků a produktů obsahujících tuky. Papír se nikdy nepromastí, mýdla krásně dýchají.

Maruška
člen

Příspěvekod Maruška » pát 20. úno 2015 9:20:01

Díky, díky zaujal mne ten svačinový papír a pergamenový, ten koupím asi v papírnictví, že? Krabičky zkusím, ale později. Mýdla chystám na trhy, zatím jsme je používali doma. Chci uplést krabičky z pedigu a do nich vložit tři mýdla, každé jinak balené, ale tak ať to ladí oku. Kdysi se dávaly hodně kazety s mýdly, teď to vidět není. Zkusím uvidím. Strašně ráda pletu a mýdla k tomu?! Původně jsem chtěla koupit norkové a dát do krabiček, ale proč, když je jiná alternativa. No uvidíme. Jsem ráda, že jste mi poradily. Ještě jednou díky a krásný sluníčkový den. Maruška

Denča
začátečník

Příspěvekod Denča » pát 20. úno 2015 9:20:01

Nebo na ekokoze:
http://www.eshop.ekokoza.cz/Vyroba-syru ... pap%C3%ADr

to s pedigem je výborný nápad a budou Vánoce, to se bude líbit. Dělali jsme kdysi mýdla i do dřevěných krabiček, byla sice dost drahá, ale bylo to hezký jako dárek.
Ještě hezky vypadají zabalená do ručního papíru a ten se dá taky doma vyrobit!

Blažena1
pokročilý

Příspěvekod Blažena1 » pát 20. úno 2015 9:20:01

Maruško, odkaz od "Denča" je právě na ten papír, o kterém píše Marta, je na mýdla fakt dobrý, hezky se skládá při balení a nepromašťuje, drží na něm dobře etikety, pokud bys je měla v úmyslu použít

Zpět na